Evadenta

+370 679 55505

Išimami dantų protezai

Jei trūksta daug dantų, jei nėra galimybės  uždėti tiltelį , tokiu atveju vienas iš pasirinkimų yra išimami dantų protezai. Klinikoje “Evadenta” mes protezuojame šiais išimamais protezais:

  • Pilnomis ir dalinėmis dantų plokštelėmis.
  • Lanko atraminiais protezais (lietomis apkabėlėmis arba įvairių rūšių užraktais).

Pats paprasčiausias ir pigiausias- išimamas dantų protezas yra dantų plokštelė. Dantų plokštelės gaminamos iš plastmasės. Jei burnoje yra dantų, protezas fiksuojasi prie jų apkabėlėmis. Jei plokštelė pilna ir burnoje dantų nėra,  plokštelė laikosi prisisiurbdama prie gleivinės. Tačiau dažnai tokių protezų laikomumas ir fiksacija būna bloga. Pacientai skundžiasi, jog protezai nesilaiko, sunku kalbėti kramtyti.  Atliekant dantų implantaciją galima pagerinti išimamų protezų laikomumą arba visiškai atsisakyti išimamų protezų.

Dalinė apatinio žandikaulio plokštelė

Pilna viršutinio ir apatinio žandikaulio plokštelė

Dalinės dantų plokštelės ir lanko atraminiai protezai  burnoje laikosi dėka įvairių apkabėlių, kurios išdėstomos ant išlikusių atraminių dantų. Paprastų plokštelių apkabėles yra daromos iš vielos, lanko atraminų protezų išliejamos iš metalo.Tačiau apkabėlės turi estetinių trūkumų, t.y. matosi šypsantis. Be to, jos laikui bėgant atsilaisvinas ir protezo laikomumas burnoje pablogėja.  Kad pagerinti išimamo protezo fiksaciją,   gali būti naudojami specialūs  užraktai. Užraktai šiuo atveju pakeičia apkabėles,  jie nesimato, galima drąsiau  šypsotis, kalbėti, valgyti. Šie protezai yra  estetiškesni ir  patogesni nei paprastos plokštelės. Tačiau išimami protezai su užraktais kainuoja žymiai brangiau, taip pat šitas protezas reikalauja tam tikros periodinės priežiūros.

Lanko artaminis protezas su lietomis apkabėlėmis

Sudėtingas išimamas protezas su užraktais

Pritaikius išimamą protezą su užraktu, sukandimo krūvis tolygiai paskirstomas ir gleivinei, ir atraminiams dantims. Kadangi gleivinė nėra įpratusi prie kramtymo spaudimo, po kelių mėnesių ji šiek tiek nusėda. Tarp protezo ir gleivinės susidaro tarpas ir visas krūvis tenka atraminiams dantims, jie perkraunami. Todėl pacientas privalo apsilankyti pas jo dantis protezavusį gydytoją praėjus dviems, o po to šešiems mėnesiams nuo protezo įdėjimo. Šių apsilankymų metu į protezą įvedamas papildomas plastmasės sluoksnis ir vėl atstatomas tolygus krūvio paskirstymas. To neatlikus pacientas gali net prarasti atraminius dantis. Nuo perkrovimo jie gali pradėti skaudėti, judėti ir visas didelis darbas neteks prasmės. Ilgainiui gleivinė pripranta prie krūvio. Tačiau nežiūrint to pacientas, nešiojantis dantų protezą su užraktais, bent kartą metuose turi profilaktiškai apsilankyti pas jį protezavusį gydytoją.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. paštas:

Vaistų paieška

Evadenta © 2015. Visos teisės saugomos.

Sukūrė: