Kiekvienas žinome kas yra kraujuojančios dantenos, bet ar kiekvienas suvokiame, kad tai – liga, kuriai progresavus yra galimas dantų netekimas? Kiekvienas žmogus siekia kuo ilgiau išsaugoti sveikus dantis, o vienas iš išsaugojimo būdų – profesionali burnos higienaTačiau svarbu nepamiršti, jog šios procedūros turi būti derinamos su individualia burnos higiena.

summer holidays, family, children and people concept - happy mother and girl with pinwheel toy over pink lights background

Kodėl profesionali burnos higiena yra tokia svarbi?

Dantų valymas šepetėliais, pastomis, dantų siūlais yra individualios burnos higienos dalis, kurią atlieka pats asmuo, tačiau jis negali nuvalyti kietųjų dantų apnašų (akmenų). Juose kaupiasi toksinai, bakterijos ir rūgštys, neigiamai veikiančios dantis, dantenas ir periodonto audinius. Laikui bėgant nepašalinamas minkštas apnašas mineralizojasi ir virsta dantų akmenimis. Susidariusios mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos pašalinamos atliekant būtent profesionalios burnos higienos procedūras. Todėl kartą į metus arba dažniau (atsižvelgiant į akmenų susidarymo intensyvumą, problemos sudėtingumą) rekomenduojama šią procedūrą atlikti reguliariai, profilaktiškai.
Dėl prastos burnos ertmės higienos kyla didelė rizika susirgti ne tik dantenų ligomis, tačiau ir kitomis rimtomis ligomis. Žmogus tampa mažiau atsparus įvairioms infekcijoms. Nepakankama burnos ertmės higiena paveikia širdies, plaučių bei inkstų darbą, sąnarius, besilaukiančios moters vaisių.

Kiekvienas žinome, kad sveika šypsena yra labai svarbi pasitikėjimo savimi priežastis. Bloga burnos higiena ir neestetiškai atrodantys (pageltę dantys, pigmentinio apnašo sankaupos ant danties paviršių, patamsėjimai tarpdančiuose), reikalaujantys gydymo, dantys daro didelę įtaką žmogaus psichologinei savijautai. Dantys atlieka labai svarbią funkciją ne tik kramtant, bet galiausiai reprezentuojant savo išvaizdą kitiems. Todėl tai itin svarbi kiekvieno mūsų įvaizdžio dalis.

Profesionalios burnos higienos procedūros eiga:

  1. 1111Prieš procedūros pradžią pacientas supažindinamas su jo burnos ertmės būkle bei individualios ir profesionalios higienos procedūromis ir jų reikšme.
  2. Naudojant ultragarsinį skalerį, rankinius instrumentus – pašalinami dantų akmenys, pigmentinis ir minkštas apnašas.
  3. Smėliasrove „Air Flow“, naudojant perlų sodą, šalinamos tabako, arbatos ir kavos apnašos.
  4. Dantys poliruojami įvairaus abrazyvumo pastomis. Tai atliekama tam, kad jų paviršius taptų lygus ir blizgus. Šiuo etapu profesionali burnos higiena yra užbaigiama.
  5. Užbaigus procedūrą, pacientas supažindinamas su asmens burnos higiena. Atsižvelgiant į paciento burnos ertmės būklę, jam individualiai parenkamos burnos higienos priemonės: dantų šepetėlis (-iai), tarpdančių šepetėlis, dantų pasta, burnos skalavimo skystis, dantų siūlas. Atsakoma į iškilusius klausimus.

Profesionali burnos higiena dažniausiai atliekama per 1 ar 2 (gali reikėti ir daugiau vizitų esant sudėtingai situacijai) vizitus, kurių kiekvieno vidutinė trukmė – 60 min.

Mūsų klinikoje profesionalios burnos higienos procedūras atlieka:

Neįprasčiausi, tačiau įsimintini pacientų pasisakymai po profesionalios burnos higienos procedūros:

  • „Burnoje – tikras pavasaris…“
  • „Burnoje toks laisvės pojūtis!“
  • „Aš nesuprantu, kaip galėjau tiek laiko laukti… kodėl neatlikau šios procedūros anksčiau…“

Parengė burnos higienistė Diana Stonkutė