5 Dantų implantacijos mitai:

  1. Didelė tikimybė, kad implantą, kaip svetimkūnį, paciento organizmas atmes.

Netiesa. Tikimybė, kad dantų implantas neprigis, labai maža. Implantų sėkmingo prigijimo tikimybė – 98-100 proc. Šiuo metu, implantai dažniausiai yra gaminami iš titano, kurio suderinamumas su žmogaus organizmu ypač aukštas. Tiesa, „Strauman“ firmos implantai yra gaminami iš užpatentuoto titano ir cirkonio lydinio „Roxolid“. Jis yra 50 proc. tvirtesnis už įprastus titano implantus. Šie implantai pasižymi greitu prigijimu, beveik nėra atmetimo rizikos.

  1. Implantų sriegimo procedūra yra labai skausminga, gali tekti imti nedarbingumo pažymėjimą.

Netiesa. Dantų implantacija nėra labai sudėtinga procedūra, ne ką sudėtingesnė nei danties šalinimas. O nemalonūs pojūčiai ir skausmas malšinami vietinės nejautros pagalba. Po procedūros pacientai jaučiasi pakankamai gerai, jiems paskiriami nuskausminamieji vaistai, tačiau jų ne visada prireikia. Nedarbingumo dažniausiai neprireikia (priklauso nuo implantacijos sudėtingumo), nes dieną po operacijos pacientas jaučiasi panašiai, ar net geriau, kaip po danties šalinimo.

  1. Implantas man per brangus.

Dantų implantas tik iš pažiūros atrodo brangus, tačiau šis sprendimas pasižymi neginčijamais privalumais ir žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, net taupo paciento pinigus:

*tai ilgalaikis dantų atkūrimo būdas – jie gali tarnauti Jums visą gyvenimą, kai tuo tarpu protezuojant – įprastai apie 10 metų ar trumpiau.

*jei nėra vieno danties, pasirinkus implantavimą, nereikia šlifuoti šalia esančių sveikų dantų. Implanto kaina beveik ta pati, kaip ir vainikėlio arba tiltelio.

*puiki išvaizda  – tiek estetika, tiek komfortas labiausiai primena nuosavus dantis.

  1. Ne visiems galima sriegti implantus.

Implantacija galima visiems, išskyrus atvejus, kai pacientas serga sunkiomis, lėtinėmis ligomis (kaip pvz. nekontroliuojamas diabetas). Jei žandikaulio kaulas sunykęs, galima atlikti kaulo priauginimo operaciją ir jam sugijus, sriegti implantą.

  1. Pacientams, sergantiems parodontoze implantavimas netinka.

Netiesa. Implantavimas kaip tik išsprendžia šią problemą: pašalinamos parodontozės pažeistos šaknys, liga išgydoma ir sriegiamas implantas, kuris visiškai pakeičia danties šaknį.