Kaip dažnai reikėtų keisti dantų šepetėlį? Nors visuomenės sąmoningumas, burnos higienos klausimais, auga, šis užduodamas vis dar gana dažnai.

Kad dantų šepetėlio naudojimas būtų efektyvus, jį reikėtų keisti kas tris mėnesius. Jei sergate dantenų ligomis, šis laikotarpis turėtų sutrumpėti iki 4-6 savaičių. Svarbu žinoti, kad nors išoriškai jūsų dantų šepetėlis atrodo tarsi naujas, bakterijos jo paviršiuje gali išsilaikyti nuo kelių valandų iki kelių dienų, tad po kiekvieno naudojimo kruopščiai išplaukite šepetėlį.

Taip pat, rekomenduojama pasikeisti dantų šepetėlį persirgus viršutinių kvėpavimo takų, infekcinėmis ligomis. Šiukštu neduokite niekam kitam savo dantų šepetėlio ir nesinaudokite svetimu.

Vienas iš ženklų, kad metas keisti dantų šepetėlį – nusidėvėję šereliai, tačiau laukti, kol nusidėvėjimas taps pastebimas, nereikėtų. Jei šepetėlis atrodo prastai dar nepraėjus trims mėnesiams po pirkimo, tikėtina, kad valydami dantis spaudžiate jį per stipriai, o tai kenkia ne tik dantų šepetėliui, bet ir jūsų dantims.

Tiesa, ne mažiau svarbu žinoti, kaip teisingai dantų šepetėlį išsirinkti. Pagrindines taisykles, kaip teisingai išsirinkti šią burnos higienos priemonę rasite čia. Nepamirškite, kad puikią burnos higieną padės užtikrinti apsilankymas specialisto kabinete – burnos higienistas ar gydytojas odontologas, įvertinęs jūsų burnos būklę, patars, kokios burnos higienos priemonės tinkamiausios jūsų atveju ir paaiškins, kaip teisingai jomis naudotis.