Burnos higiena – labai svarbus burnos sveikatos aspektas. Jums reikalinga profesionali burnos higiena, jei dažnai skundžiatės nemaloniu burnos kvapu, dantų paslankumu, jei kamuoja dantenų kraujavimas, jei ant dantų gausu sunkiai nuvalomo apnašo.

Taip pat profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti prieš pradedant numatytą odontologinį gydymą: protezavimą, endodontinį, ortodontinį gydymą, plombavimą, dantų balinimą, burnos chirurgiją, implantaciją ir kt.

Profesionalios burnos ertmės higienos procedūra – tai mechaninis bakterinio apnašo, konkrementų (“akmenų”) ir toksinų pašalinimas nuo dantų paviršių. Šias procedūras atlieka odontologas arba burnos higienistas.

Mūsų klinikoje profesionali burnos higiena atliekama šiais metodais:

  • Rankiniais instrumentais (kiuretėmis)
  • Ultragarsiniu skaleriu
  • “Air Flow” aparatu
  • Paliravimas pasta

Rankiniai instrumentai (kiuretės)-tai specialūs aštrūs , ploni instrumentai kuriais odontologas ar burnos higienistas nuvalo kietą dantų apnašą bei akmenis nuo danties paviršiaus.

Ultragarsinis skaleris– specialus aparatas kuriuo aukšto dažnio virpesių pagalba efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamas minkštas ir kietas dantų apnašas, taip par išvalomos apnašos po dantenomis.

Ultragarsinis skaleris

„Air–flow“ – vienas naujausių dantų apnašų šalinimo metodų. Tai puikus ir neskausmingas būdas nikotino, kavos ar arbatos apnašoms nuvalyti bei dantims pašviesinti. Stipri oro, vandens ir medicininės sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai danties paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas. Šis metodas ypatingas ir tuo, kad danties paviršius veikiamas per atstumą, todėl nepažeidžiami kietieji danties audiniai bei dantenos. Po „Air–flow“ procedūros būsite maloniai nustebinti natūraliai šviesia šypsena, komforto ir švaros pojūčiu burnoje.

„Air–flow“ aparatas

Dantų poliravimas pasta – tai procedūra, kuri užbaigia profesionaliąją burnos higieną. Prastas estetinis vaizdas ir atsiradusios minkštos apnašos – pagrindinės priežastys atlikti poliravimą. Tai visiškai neskausminga procedūra.

Teigiami poliravimo aspektai:

*suteikia dantims gražų estetinį vaizdą;
*malonus, slidžių dantų pojūtis burnoje;
*nupoliruoja (nulygina) danties paviršių, taigi mažiau kaupiasi apnašas, palengvėja dantų valymas šepetėliu;
*gerina ortodontinės procedūros veiksmingumą.

Po profesionalios burnos higienos procedūros jūs mėgausitės komforto ir švaros pojūčiu burnoje. Jums bus rekomenduotos individualios burnos higienos priemonės(dantų pasta, skalavimo skystis ir pan.).

Profesionali burnos ertmės higienos procedūra yra atliekama vieno ar kelių apsilankymų metu. Ši procedūra turi būti atlikta ne mažiau kaip du kartus per metus, taip išvengiama sunkių ir nepageidaujamų ligų.

Prisiminkite, kad:

Asmens burnos higiena kasdieninė burnos ertmės priežiūra, atliekama kiekvieno žmogaus, naudojantis asmeninėmis higienos priemonėmis. Labai svarbu vaikus nuo mažens mokyti tinkamos asmens burnos higienos, ugdyti ir diegti įpročius ir įgūdžius.

Ankstyvas vaikų mokymas kaip taisyklingai valyti dantis turi didelę reikšmę, nes pieninių dantų formavimasis įtakoja nuolatinių dantų būklę. Reguliarius dantų tikrinimas taip pat gali būti ilgalaikės geros burnos higienos rezultatas.

Mechaninių apnašų valymo priemonių ne visada pakanka, kartu reikalingos ir veiksmingos cheminės apnašų mažinimo priemonės. Tai dantų pastos, skalavimo skysčiai, tarpdančių siūlai. Šiose priemonėse esančios cheminės medžiagos turi sudaryti stabilią terpę, išsiskirti palaipsniui. Jos turi būti plataus spektro antimikrobinės, bet nepažeisti burnos ertmės ekosistemos pusiausvyros, kad neišnyktų normali flora ir būti netoksiškos, neturėti pašalinių reiškinių.