Burnos higiena

Procedūra atliekama ultragarsiniu skaleriu, rankiniais instrumentais. Dantys nupoliruojami AIR-FLOW sistema, pasta. Taip pat jos metu atliekamas ir profilaktinis visų dantų patikrinimas.

Periodontito vystymasis

Dėl prastos ar nereguliarios dantų ir tarpdančių priežiūros kaupiasi,užsilaiko apnašas. Jis laikui bėgant sukelia dantenų uždegimą (gingivitą) ir prasideda dantenų kraujavimas. Negydant dantenų uždegimo susiformuoja periodontologinės kišenės. Išsivysto periodontitas.

Tarpdančių valymas šepetėliais

Tarpdančių šepetėliai yra specialios paskirties ir gaminami įvairių dydžių. Jie gelbsti tada kai dantų apnašų neįmanoma pašalinti paprastu dantų šepetuku ar tarpdančių siūlu. Tarpdančių šepetė­liais galima išvalyti dantis po breketais, paviršius po nenuimamais protezais, prie implantų. Taip pat jie naudojami kai yra platūs tarpdančiai, atviri tarpušakniai.

Dantų valymas tarpdančių siūlu

Atplėškite apie 30 cm tarpdančių siūlo ir apvyniokite jį aplink vidurinius pirštus.
Siūlą tvirtai suimkite nykščiais ir rodomaisiais pirštais. Paskui įtemptą siūlą įveskite į tarpdantį. Negalima grubiai ir stipriai spausti siūlo po dantenomis, kad jos nesusižalotų.
Kai siūlu pasiekiamos dantenos, reikia jį išlenkti C raidės forma aplink dantį ir braukiant paviršiumi, kelti aukštyn. Taip kartokite kelis kartus.

Dantų valymas vieno danties šepetėliu

Šepetėlis skirtas išvalyti sunkiau prieinamoms vietoms, ten kur įprastu dantų šepetėliu išsivalyti nepavyksta.

Zondavimas periodontologiniu zondu

Zondavimas – specialiu instrumentu atliekamas kaulo ir dantenų būklės vertinimas.

Profesionalios burnos higienos proecedūra atliekama rankiniais instrumentais

Rankiniai instrumentai – tai specialūs, ploni instrumentai kuriais burnos higienistas nuvalo kietą dantų apnašą bei akmenis nuo danties paviršiaus.

Profesionali burnos higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu

Ultragarsinis skaleris– specialus aparatas kuriuo aukšto dažnio virpesių pagalba efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamas minkštas ir kietas dantų apnašas, taip par išvalomos apnašos po dantenomis.

Profesionali burnos higiena atleikant „AIR FLOW“ procedūrą

 

„AIR FLOW“ – dantų apnašų šalinimo metodas. Neskausmingas būdas nikotino, kavos ar arbatos apnašoms nuvalyti bei dantims pašviesinti. Oro, vandens ir medicininės sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai danties paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas.

Dantų poliravimas pasta ir šepetėliu

Dantų poliravimas pasta – tai procedūra, kuri užbaigia profesionaliąją burnos higieną. Prastas estetinis vaizdas ir atsiradusios minkštos apnašos – pagrindinės priežastys atlikti poliravimą. Tai visiškai neskausminga procedūra.