Jeigu šypsantis pastebėjote, jog vienas dantis yra tamsesnis nei kiti – apsilankykite pas gydytoją odontologą. Spalvos pokytis rodo, jog dantis yra negyvas. Taip gali nutikti dėl gilaus karieso ar dantų traumos, kai danties kanale esanti pulpa (minkštas audinys, kurį sudaro nervas ir kraujagyslės) pažeidžiama, taip pat, po dantų kanalų gydymo. Negyvą dantį būtina sugydyti. Vizito metu, infekuota pulpa pašalinama specialiais instrumentais ir užplombuojamas kanalas. Kartais, nustačius, jog ankstesnis gydymas nekokybiškas, reikalingas pergydymas.

Negyvam dančiui grąžinti spalvą galima balinant jį iš vidaus. Išorinis balinimas bus neveiksmingas, nes patamsėjęs ne emalis, o dentinas.

Vidinis danties balinimas atliekamas į specialiai paruoštą ertmę įdedant balinamosios medžiagos ir uždedant laikiną užpildą. Kartais reikalingi keli balinimo seansai kol pasiekiamas norimas rezultatas.

Štai vienas pavyzdžių kai per kelis vizitus grąžinta graži šypsena. Atkurti priekinių dantų neskilinėję kandamieji kraštai ir atliktas priekinio danties vidinis balinimas.